Czym jest Nordic Walking

Grudzień 6th, 2011

Aktywne spędzenie czasu, możliwość oddychania świeżym powietrzem, jednymi słowy: samo zdrowie i przyjemność! Zastanawiasz się, która forma rekreacji zapewnia tyle wrażeń? To oczywiście popularny Nordic Walking. Technika oraz dobór odpowiedniego sprzętu są bardzo ważne, jeżeli chce się odpowiednio uprawiać ten sport. Spacery z kijkami można organizować przez cały rok – zarówno podczas upalnych, jak i mroźnych dni. Nordicwalking jest przecież lepsze, niż siedzenie w domu!

Historia i teraźniejszość

Marsze ze specjalnymi kijami zostały wymyślone w Finlandii, na początku XX wieku. Od samego początku ta forma rekreacji była traktowana jako skuteczny trening, szczególnie dla narciarzy biegowych. Do naszego kraju moda „przywędrowała” w ostatnich latach, zdobywając rzeszę fanów. Pierwsze Centrum Nordic Walkingu w naszym kraju zostało otwarte w zachodniopomorskim mieście – Barlinku. Obecnie spacery z kijkami modne są wśród miliona osób, nie tylko sportowców, ale także turystów i hobbystów!

Ćwiczenia i efekty

W przeciwieństwie do tradycyjnego spaceru, Nordic Walking angażuje do ćwiczeń wiele mięśni ciała, dlatego jego efekty są często zauważalne, a także czasami odczuwalne :)

Zachęcam do uprawiania tej formy rekreacji w celu:

  • rozwinięcia siły i wytrzymałości ramion,
  • polepszenia kondycji,
  • łatwiejszego wchodzenia na wzgórza,
  • spalania wielu kalorii,
  • odciążenia stawów.

Polecam młodym i starszym!

Skomentuj wpis

*