Archive for the ‘inne akcesoria’ Category

Inne akcesoria

Grudzień 28th, 2011

W tym miejscu warto wspomnieć o akcesoriach dodatkowych, które noga być pomocne w uprawianiu Nordic walkingu.

Niezbyt długie wyprawy- nie polecam plecaka, co nieco może przeszkadzać-dodatkowo powodować, iż plecy nie mają dobrej wentylacji (pocimy się). Lepiej skorzystać z pasa, do którego możemy doczepić wodę i niezbędne akcesoria.

Dla osób chcących uprawiać Nordica intensywnie, warto zaopatrzyć się w pulsometr powiązany z dystansomierzem i prędkościomierzem.

Trening można wówczas planować z dokładną precyzją-jaki puls ma być osiągany, jaki dystans chcę przebyć i w jakim tempie.

Stanie się on wówczas znacznie efektywniejszy. Te możliwości (poza pulsometrem) są obecnie dostępna do niektórych telefonów komórkowych w postaci dodatkowej aplikacji-wówczas za pomocą telefonu można trasę ustalić, dodatkowo poznać układ topograficzny trasy (wzniesienia-co może powodować, iż tempo chodu jest w danym momencie wolniejsze), średnią prędkość, maksymalną i dystans. Dane prezentowane są w formie liczbowej, graficznej-wykres prędkości, wykres topografii terenu.

 Dane te można następnie wgrać do komputera, dodatkowo połączyć z google earth.Osobiście korzystam z tej aplikacji do telefonu- i w moim przypadku sprawdza się. 

Dla osób pragnących uprawiać Nordic walking w nocy-a zima temu między innymi sprzyja- lampa czołówka- i o każdej porze dnia bez obaw można przeprowadzić trening.